NBA liga
13

Spursi poraženi od Nuggetsa, Popovich isključen nakon 63 sekunde

San Antonio Spursi su doživjeli poraz od Denver Nuggetsa rezultatom 113:85, a njihov trener Gregg Popovich je isključen nakon samo 63 sekunde.

Popovich je pored terena "izdržao" samo minut jer je isključen zbog prigovora i verbalnog sukoba sa sudijama. Bio je to drugi put u tri utakmice da je legendarni trener isključen. Također, dobio je najbrže isključenje još od 2012. godine kada su sudije isključile nekadašnjeg trenera Washingtona Flipa Saundersa poslije minutu i 46 sekundi, što znači da je legendarni Pop rekorder.

Denver je bio bolji od San Antoniija tokom cijele utakmice, prvu četvrtinu su Nuggetsi dobili rezultatom 28:24, a na poluvremenu su imali prednost 61:43. Utakmicu su završili pobjedom rezultatom 113:85. Do trijlumfa su Denver predvodili Nikola Jokić s 20 te Monte Morris i Malik Beasley sa po 19 poena.

Rezultati utakmica NBA lige:

Portland Trail Blazers - Memphis Grizzlies 116:89 Detroit Pistons - Indiana Pacers 89:108 Orlando Magic - New York Knicks 114:100 Washington Wizards - Chicago Bulls 114:115 Atlanta Hawks - Philadelphia 76ers 130:122

Brooklyn Nets - Toronto Raptors 105:115 Miami Heat - Boston Celtics 102:112 New Orleans Pelicans - Charlotte Hornets 109:115 Dallas Mavericks - Minnesota Timberwolves 108:110 Denver Nuggets - San Antonio Spurs 113:85 hoenix Suns - Utah Jazz 97:118 Portland Trail Blazers - Memphis Grizzlies 116:89 LA Clippers - Houston Rockets 103:135