Košarka
16

Spursi nanijeli težak poraz Nuggetsima, Nurkić postigao šest poena

Košarkaši Denver Nuggetsa su u sinoćnjoj utakmici poraženi od San Antonio Spursa rezultatom 93:123. Bh. košarkaš Jusuf Nurkić postigao je šest poena za Nuggetse.

Spursi su sjajno otvorili utakmicu protiv Nuggetsa i prvu četvrtinu riješili sa dvadeset poena razlike, bilo je 45:25. U drugoj četvrtini su obje ekipe postigle po 22 poena, pa je prvo poluvrijeme završeno 67:47 u korist Spursa.

Treća četvrtina je pripala Spursima koji su ubacili 33 poena, deset više od Nuggetsa. Uoči posljednjeg perioda igre bilo je 100:70.

U četvrtoj četvrtini su ekipe bile izjednačena te su postigle po 23 poena. Spursi su tako nanijeli težak poraz Nuggetsima rezultatom 123:93.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je nešto više od 26 poena za Nuggetse, postigao je šest poena te upisao tri ofanzivna i šest defanzivnih skokova.

Spurse su do pobjede predvodili Daniel Green sa 21 i Kawhi Leonard sa 20 poena. Kod Nuggetsa je 20 poena postigao Danilo Gallinari.