NBA liga
33

Spektakularno zakucavanje Nurkića i treći vezani double-double učinak u porazu Portlanda

D. P.
Spektakularno zakucavanje Nurkića (Foto: Screenshot)
Bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić vezao i je i treću utakmicu u kojoj je upisao double-double učinak, ali je njegov Portland poražen od Miamija na gostovanju rezultatom 92:104.

Utakmica je bila veoma interesantna do same završnice, a odlučena je tek u posljednje četiri minute kada Miami dolazi do dvocifrene prednosti i ostvaruje na kraju trijumf.

Nurkić je upisao 18 poena i 14 skokova za novi double-double, a dodao je i dvije asistencije. Bolji od njega bili su Anfernee Simons s 27 i CJ McCollum s 24 poena.

U redovima Miamija istakao se Caleb Martin s 26 poena, dok je Bam Adebayo postigao 20 poena uz 11 skokova.

Nurkić je u trećoj četvrtini izveo i najljepši potez utakmice. Napravio je sjajan potez i onda izveo fantastično zakucavanje preko čuvara.