NBA razvojna liga
9

Solidna partija Džanana Muse u porazu Long Island Netsa

Džanan Musa u prodoru (Foto: NBA)
Košarkaši Grand Rapids Drivea pobijedili su na svom parketu u novom kolu NBA G razvojne lige ekipu Long Island Netsa rezultatom 116:107.

Drive je tako potvrdio dobru formu upisavši treću uzastopnu pobjedu, dok su Netsi poraženi nakon jučerašnje dobre partije i pobjede nad Windy City Bullsima.

Domaći su od samog početka meča vodili, a presudna je bila posljednja četvrtina u kojoj su gostima ubacili čak 40 poena, što je bilo dovoljno za pobjedu.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Khyri Thomas s 24 poena i šest skokova, a podršku je imao u Kennethu Smithu, koji je ubacio poena manje.

Kod Netsa je najbolji bio Alan Williams s double-double učinkom od 21 poena i 10 skokova.

Bh. reprezentativac Džanan Musa na parketu je proveo 29 minuta. Za to vrijeme postigao je devet poena, imao 10 skokova i četiri asistencije.

Vrijedi istaći da i nije imao baš najbolju pucačku noć jer je iz igre uputio devet udaraca, a realizirao je samo tri. Posebno se to odnosi na šut za tri poena gdje je ubacio jednu trojku iz četiri pokušaja.