Košarka
47

Slovenija pobijedila BiH u prijateljskom meču 70:54

Košarkaške reprezentacije Slovenije i BiH odigrale su večeras prijateljsku utakmicu u Jesenicama u okviru priprema za Evropsko prvenstvo. Na kraju su slavili domaći rezultatom 70:54.

Izabranici Ace Petrovića imali su ogromnu podršku sa tribina. Slovenci su mnogo bolje otvorili utakmicu pa su od prve minute vodili.

Naš državni tim imao je dosta problema sa izvođenjem slobodnih bacanja. Prvo poluvrijeme završeno je vodstvom Slovenije rezultatom 31:26.

U nastavku su domaći zaigrali još snažnije, a nakon serije 10:0 bilo je jasno da su bliže pobjedi u ovom duelu. Kapiten Mirza Teletović igrao je ispod očekivanja.

U 30 minuti bilo je 53:40 za domaće. U posljednjoj dionici Slovenci su držali prednost i lagano utakmicu priveli kraju. Slovenci su slavili 70:54.