Šest poena za Nurkića u porazu Denvera od Washingtona

26.1.2015. u 08:01
1
1
1

Denver Nuggetsi, za koje nastupa bh. košarkaš Jusuf Nurkić, doživjeli su poraz od Washington Wizardsa rezultatom 115:117.
Prvu četvrtinu su dobili Wizardsi rezultatom 28:26. Druga četvrtina je pripala Nuggetsima, koji su postigli 33, a Wizzardsi 31 poen. Rezultat je na poluvremenu bio neriješen 59:59.

U trećoj četvrtini su Nuggetsi postigli 25 poena, jedan više od Wizardsa. Uoči posljednjeg perioda igre je bilo 84:83 za Denver. Posljednji period igre su dobili Wizardsi jednim poenom razlike, ubacili su 22, a Nuggetsi 21 poena. Rezultat regularnog dijela utakmice je bio neriješen 105:105.

Pitanje pobjedika je riješeno u prvom produžetku u kojem su Wizardsi postigli 12 poena, a Nuggetsi 10, Washingtin je pobijedio rezultatom 117:115.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je 19 minuta za Nuggetse, postigao je 6 poena te upisao jedan ofanzivni i osam defanzivnih skokova, kao i dvije asistencije.

Washington je do pobjede predvodio Kris Humphries sa 21 poenom, dok je kod Denvera najbolji bio Ty Lawson sa 31 poenom.