4

Šest poena za Nurkića u porazu Denvera od Houstona

Piše: D. B.
Jusuf Nurkić (Foto: AFP)
Denver Nuggetsi su doživjeli poraz od Houston Rocketsa rezultatom 111:115, a Jusuf Nurkić je ubacio šest poena za Nuggetse.

Prvu četvrtinu dobili su Nuggetsi rezultatom 29:25, a u svoju korist su riješili i drugu četvrtinu, ubacili su 31, a Rocketsi 30 poena, pa je na poluvremenu bilo 60:55 za Nuggetse.

Drugo poluvrijeme pripalo je Rocketsima. U trećoj četvrtini su postigli 20, a Nuggetsi 18 poena. Ipak, Nuggetsi su vodili 78:75.

Posljednji period igre je završen neriješeno pri rezultatu 99:99, a pobjedu su u prvom produžetku ostvarili Rocketsi ubacivši 16 poena, dok su Nuggetsi postigli 12. Konačan rezultat utakmice je bio 115:111 za Rocketse.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić proveo je 16 i po minuta na parketu, postigao je šest poena i upisao dva ofanzivna i šest defanzivnih skokova.