Košarka
8

Šest poena i pet skokova Nurkića u porazu Denvera od Oklahome

Piše: S. H.
Skromnom izdanju Denver Nuggetsa u meču protiv Oklahome priklonio se i Jusuf Nurkić, koji je za nešto više od 16 minuta igre ubacio tek šest poena uz pet skokova i dvije asistencije.

Konkretniji otpor favoriziranim košarkašima Oklahome Denver je pružio u prvoj u posljednjoj četvrtini, međutim razlika koju su gosti ostvarili u drugoj i trećoj dionici igre bile su presudne za ishod meča.

Prva četvrtina bila je veoma neizvjesna, a riješili su je u svoju korist košarkaši Oklahome rezultatom 32:30. Rezultat druge i treće četvrtine, 36:21 i 39:26 najbolje pokazuju odnos snaga na terenu. Nešto bolju igru Nuggetsi su pokazali u posljednjoj dionici meča, te su zadnju četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 25:17.

U pobjedničkom timu najefikasniji su bili Durant sa 26, te Ibaka, Waiters i Kanter sa 18 poena.

U ekipi Denvera Harris je ubacio 17, a po 15 su ubacili Mudiay i Augustin.

Uoči doigravanja u Zapadnoj konferenciji Oklahoma zauzima treću poziciju, a Denver tek 10, sa sve manjim šansama za play off.