Kvalifikacije za SP
1

Rusija savladala Belgiju i upisala prvu pobjedu

Košarkaši Rusije su savladali Belgiju rezultatom 74:69 u drugom kolu grupe E kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kini 2019. godine.

Belgija je bolje otvorila susret u Nižni Novgorodu, te je nakon prve četvrtine imala prednost rezultatom 23:16.

Rusi su do poluvremena uspjeli poravnati rezultat, te se u treću četvrtinu ušlo s rezultatom 36:36.

U trećoj dionici igre Rusija je stekla ključnu prednost, te je nakon 30 minuta rezultat na semaforu glasio 62:47 i do kraja susreta izabranici Sergeja Bazareviča nisu imali problema rutinski privesti utakmicu kraju i zabilježiti prvu pobjedu, dok je Belgija upisala i drugi poraz.

Ruse je predvodio Karasjov sa 12 poena, dok je na drugoj strani Salumu ubacio 17 poena.

U grupi E od 20:45 sati u Rouenu igraju Francuska i BiH.