Selektor BiH
1

Repeša: Nismo zaslužili pobijediti, prvih 30 minuta smo igrali veoma loše

Jasmin Repeša (Foto: Screenshot)
Selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine Jasmin Repeša nakon poraza od Finske (85:81) bio je veoma realan u izjavi poslije meča.

"Pripremali smo se za ovu utakmicu i stavili smo poseban fokus na tranziciju u defanzivi i na sprječavanje otvorenih šuteva. Ništa nismo ispoštovali izuzev defanzivnog skoka, to je jedini segment igre kojim sam zadovoljan. U posljednjoj četvrtini smo pokazali kako moramo igrati, a to je veoma agresivno u odbrani i trčati u kontre.

Veoma mi je žao jer smo 30 minuta igrali veoma loše, ali moram pohvaliti našu borbenost i to što nismo odustajali do samog kraja. Iskreno, nismo ni zaslužili pobijediti jer nismo bili konstantni i imali smo previše oscilacija tokom utakmice", rekao je Repeša.

Kapiten selekcije Elmedin Kikanović se također složio da je ekipa igrala loše i da je finska sasvim zasluženo slavila, te da se sada naši igrači moraju skoncentrisati na susret protiv Češke.