NBA liga
41

Rekorder Sabonis predvodio Indianu do velike pobjede nad Utah Jazzom

Domantas Sabonis (Foto: Twitter)
Košarkaši Indiane Pacersa pobijedili su u Indianapolisu ekipu Utah Jazza rezultatom 125:113 te su tako prekinuli niz poraza koji je trajao već šest utakmica.

Pacersi su bolje otvorili meč i kontrolisali su igru tokom cijelog prvog poluvremena koje je na kraju okončano rezultatom 61:52.

Utah se budi u trećoj četvrtini kada smanjuje rezultat, ali sjajni Pacersi ponovo dodaju gas u posljednjoj dionici i dolaze do sasvim zaslužene pobjede.

Utakmicu karijere odigrao je Domantas Sabonis u dresu Indiane. Postigao je čak 42 poena, najviše ikad u svojoj karijeri, a veliku podršku imao je u Stephensonu koji je postigao 16 poena, ali imao i 14 asistencija.

Mitchell je za Utah postigao 36 poena, dok je Bogdan Bogdanović imao 21 poen.

Indiana je na 13. mjestu Istočne konferencije NBA lige s 15 pobjeda i 25 poraza, dok je Utah na trećoj poziciji Zapada s omjerom 28-12.