NBA liga
3

Raptorsi na krilima Leonarda porazili šampione Warriorse, Lakersi bolji od Pacersa

Rano jutros po našem vremenu odigrane su tri utakmice NBA lige.

Toronto Raptorsi su pobijedili aktuelne šampione Golden State Warriorse i to nakon produžetaka. Prvu četvrtinu su Raptorsi dobili rezultatom 38:25, dok su na poluvremenu imali prednost 67:58. U drugom poluvremenu su Warriorsi sustigli zaostatak te je regularni dio utakmice završen neriješeno 119:119. Pitanje pobjednika je riješeno u prvom produžetku u kojem je ekipa Toronta ubacila 12 poena, tri više od Golden Statea, što je bilo dovoljno za pobjedu 131:128. Raptorse je do pobjede s 37 poena predvorio Kawhi Leonard, dok je najviše za Warriorse ubacio Kevin Durant, ukupno 51.

U preostale dvije utakmice Los Angeles Lakersi su upisali trijumf protiv Indiana Pacersa rezultatom 104:96, kao i Los Angeles Clippersi protiv Sacramento Kingsa koje su savladali 133:121.

Kratke preglede utakmica pogledajte u prilogu.