NBA
9

Portland poražen od Utaha, Nurkić zbog povrede kuka izašao u trećoj četvrtini

Jusuf Nurkić (Foto: Twitter)
Ekipa Portlanda poražena je na domaćem terenu od Utaha u 57. meču ove sezone NBA lige rezultatom 115:96, a bh. košarkaš Jusuf Nurkić u trećoj četvrtini napustio je igru.

Trail Blazersi su bolje otvorili meč i nakon prvih 12 minuta imali su prednost od sedam poena razlike (26:19), a do poluvremena gosti su zaigrali nešto bolje pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću za Portland. Bilo je 44:43.

Početak treće četvrtine na kraju se ispostavio i kao ključni za sam ishod meča s obzirom na to da je Utah serijom od 23:5 stigao do 18 poena prenodsti, a do kraja meča njihova prednost nijednog trenutka nije ugrožena.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić na terenu je proveo svega 13 minuta, a za to vrijeme se nije upisao u listu strijelaca. On je imao šut 0-4 iz igre, a sakupio je dvije asistencije i četiri skoka. Treba napomenuti da je Nurkić iz igre izašao u trećoj četvrtini, vjerovatno zbog bolova u desnom kuku.

Najefikasniji igrač u pobjedi Utaha bio je Mitchell koji je postigao 27 poena, dok je kod domaćih najefikasniji opet bio Lillard sa 39 ubačenih poena.

Ostali rezultati:

Charlotet - Toronto 103:123 Atlanta - Detroit 118:115 Boston Cleveland 99:121 Indiana - New York 121:113 Houston - Dallas 104:97 Minnesota - Sacramento 111:106 Oklahoma - Memphis 110:92