NBA play-off
22

Portland kaznio 25 promašenih trojki Oklahome, Boston poveo protiv Indiane

Košarkaši Trail Blazersa pobijedili su u Portlandu u prvoj utakmici osmine finala NBA play-offa ekipu Oklahome City Thundera rezultatom 104:99.

Ključna je bila već prva četvrtina koja je završena rezultatom 39:25 u korist domaćina, koji je do kraja sve vrijeme dobro kontrolisao utakmicu i čuvao stečenu prednost iz prvih 12 minuta.

Lider je bio Damian Lillard, koji je duel završio s 30 poena i ključno doprinio da vodstvo sve vrijeme bude na strani Blazersa.

Sjajan je bio i Enes Kanter. Turčin je postigao 20 poena uz lični play-off rekord od 18 skokova pa se odsustvo teško povrijeđenog bh. reprezentativca Nurkića ni ne osjeća uz ovakva izdanja bivšeg centra Oklahome.

Glavni razlog poraza Oklahome je očajno šutersko večer kompletnog tima budući da su gosti promašili čak 25 trojki.

Boston Celticsi su također poveli u seriji protiv Indiane Pacersa. Bilo je 84:74 za Celticse.

Presudna je bila 3. četvrtina koja je, nakon neizvjesnog prvog poluvremena, završena 26:8 te je prelomila susret. Do serije domaćih košarkaša Indiana je imala prednost od 11 poena, ali se nakon naleta Celticsa njihova igra potpuno izgubila.