Košarka
2

Poraz Phoenixa od Indiane, sedam poena i povreda Teletovića

Mirza Teletović (Foto: Phoenix Suns)
Indiana Pacersi su sinoć upisali pobjedu protiv Phoenix Sunsa rezultatoom 97:94. Bh. košarkaš Mirza Teletović je postigao sedam poena za poraženu ekipu.

Košarkaši Indiane su bili znatno bolji u prvoj četvrtini i dobili je rezultatom 25:17. Druga četvrtina je bila izjednačena, Pacersi su postigli 19, a Sunsi 18 poena. Rezultat prvog poluvremena je glasio 44:35 za Pacerse.

Treća četvrtina je također tijesno pripala Pacersima koji su ubacili 27 poena, jedan više od Sunsa. Košarkaši Phoenixa su bili bolji u posljednjem periodu igre, postigli su 33 poena, dok je ekipa Indiane ostala na 26. Ipak, to nije bilo dovoljno da Sunsi izbjegnu novi poraz. Pacersi su slavili rezultatom 97:94.

Bh. košarkaš Mirza Teletović je odigrao gotovo 17 minuta, a upisao je sedam poena, jedan ofanzivni i tri defanzivna skoka. Igru je napustio nakon povrede članka.

Pacerse su do pobjede predvodili Ellis sa 20 i George sa 19 poena, dok je najefikasniji kod Sunsa bio Booker sa 32 postignuta poena.