Šokantan poraz
8

Pogledajte kako su Nurkićevi Sunsi u ludoj završnici izgubili dobijen meč zbog Duranta

N. M.
Phoenix Sunsi su noćas na šokantan način poraženi na domaćem terenu od San Antonio Spursa rezultatom 114:115, a pobjedu su prokockali u posljednjim sekundama utakmice.
Vodili su Sunsi 47 minuta i 58 sekundi od mogućih 48 minuta ove utakmice, u pojedinim trenucima je prednost iznosila i 20 poena, ali na kraju su upisali poraz protiv jedne od slabijih ekipa NBA lige.
Deset sekundi prije kraja viđena je nevjerovatno smušena reakcija Phoenixa u odbrani. Šutirali su gosti trojku, a apsolutno nijedan igrač nije ispratio mladog Victora Wembanyamu, koji je pokupio promašaj saigrača i zakucao loptu u koš za 114:113.

Imao je Phoenix dakle poen prednosti i napad nekoliko sekundi prije kraja, ali neopreznom Kevinu Durantu loptu krade Keldon Johnson i pogađa za vodstvo, a na kraju se ispostavlja i pobjedu Spursa.

Pogledajte ludu završnicu utakmice:

Podsjećamo, dobar nastup na ovoj utakmici je upisao Jusuf Nurkić, koji je postigao 12 poena i uhvatio 12 skokova, a u gore opisanim trenucima meča nije bio na parketu.