16

Phoenix iznenađujuće poražen u posljednjim sekundama, dobar nastup Nurkića

N. M.
Jusuf Nurkić (Foto: Phoenix Suns)
Tri susreta NBA lige odigrana su noćas, a bosanskohercegovački reprezentativac Jusuf Nurkić odigrao je dobru partiju u neočekivanom porazu njegovih Phoenix Sunsa od San Antonio Spursa (114:115).

Izgubili su Sunsi ovaj meč na šokantan način, pošto su protiv autsajdera na poluvremenu vodili sa velikih 63:45, a onda je uslijedio neshvatljiv pad.

Jedna od slabijih ekipa lige u nastavku meča je podigla nivo svoje igre i kreirala senzacionalan preokret za pobjedu od 115:114.

Ključne poene je dvije sekunde prije kraja postigao Keldon Johnson te donio trijumf Spursima.

Nurkić je na ovoj utakmici vodio bitke s prvim pikom ovogodišnjeg drafta Victorom Wembanyamom te je pružio jako dobru partiju u kojoj je upisao double-double.

Završio je Nurkić meč s 12 poena i 12 skokova, upisao je 4 asistencije, skupio dvije blokade i jednu ukradenu loptu. Prvo ime kod Sunsa bio je Kevin Durant s 26 poena, dok je Spurse do pobjede odveo pomenuti Johnson s 27 poena.

[TWITTER]1719578909304635650[/TWITTER]

Wembanyama je upisao 18 poena, 8 skokova i čak četiri blokade.

U preostala dva meča Los Angeles Clippersi su sa 118:112 savladali Orlando Magic, dok je New York na gostujućem parketu sa 109:91 pobijedio Cleveland.