Veliki preokret
466

Pogledajte kako su košarkaši BiH u neizvjesnoj završnici došli do pobjede u Rigi

Košarkaši BiH pobijedili su u Rigi u prvoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo favorizovanu selekciju Latvije rezultatom 62:61, a izabranici Vedrana Bosnića do pobjede su stigli nakon dramatične završnice.
Trijumf je ostvaren zahvaljujući odličnoj igri u posljednjoj četvrtini kada su napravili veliki preokret, ostavivši domaće igrače bez poena punih osam minuta.

Međutim, domaći potom za manje od minute prave seriju od sedam poena i ponovo prelaze u vodstvo 40 sekundi prije kraja meča.

BiH je dva uzastopna napada ostala bez poena, ali su i domaći igrači griješili pa je Vrabac u samom finišu uspio da ponovo dovede bh. selekciju u vodstvo od 62:61.

Domaći su imali napad za pobjedu, ali je Meiers promašio šut u posljednjim sekundama te su igrači BiH mogli početi sa slavljem.

Podsjetimo, naredni meč u kvalifikacijama reprezentacija BiH igra u ponedjeljak kada u Tuzli dočekuje selekciju Grčke koja je pobijedila Bugarsku sa 73:63.