Spektakularan potez
75

Pogledajte kako je Hezonja grandiozno zakucao preko najvišeg igrača Eurolige

Trenutak kada je Hezonja izveo zakucavanje sezone (Foto: Screenshot)
Košarkaši Uniksa pobijedili su danas u Kazanju u 11. kolu Eurolige ekipu Albe rezultatom 85:71, iako nije izgledalo da će biti takav ishod meča nakon što su u jednom trenutku prvog poluvremena gosti iz Berlina imali vodstvo 34:18.

Međutim, tada je Mario Hezonja napravio spektakularan potez tako što je zakucao preko 224 centimetra visokoga Christa Koumadjea, najvišeg igrača Eurolige, a koji mu je pri tome zabio lakat u vrat.

Hezonja mu je nakon što je "sletio", a prije nego je izveo dodatno bacanje, svašta sasuo u lice. Upravo ovaj detalj je pokrenuo Uniks u nastavku meča.

Do poluvremena su stigli na 40:48, a onda u potpunosti slomili Albu za pobjedu od 85:71. U njoj je Hezonja odigrao 36 minuta i postigao 22 poena, ali je pri tome skupio i sedam skokova te podijelio pet asistencija.

Ekipa Velimira Perasovića je ovom pobjedom stigla na omjer 6-5 i najavila ozbiljnu kandidaturu za doigravanje.

Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti i poraz Milana na gostovanju kod Zenita. Nakon dramatične završnice bilo je 74:70 za ekipu iz Sankt Peterburga.