Konferencijski polufinali
24

Philadelphia i Portland stigli do izjednačenja, igrat će se majstorice

Philadelphia je sinoć pobijedila Toronto, a Portland ekipu Denvera tako da je sada rezultat u konferencijskim polufinalima izjednačen na 3:3 te će se igrati majstorice.

Utakmica nije dobro počela za Blazerse jer su Nuggetsi nakon prve četvrtine imali prednost 34:26, no domaća ekipa se "probudila" u drugoj četvrtini te postigla 32 poena, 12 više od gostiju, pa je na poluvremenu vodila rezultatom 58:54. Drugo poluvrijeme je pripalo Blazersima (26:26 i 32:28 po četvrtinama), a konačan rezultat je bio 119:108 za Portland, čime je ukupan rezultat izjednačen na 3:3. Lillard je postigao 30 poena, McCollum 30, a Jokić je bio najbolji kod Nuggetsa sa 29 poena. U majstorici će domaćin biti Denver.

Philadelphia je stigla do treće pobjede protiv Toronta i izjednačenja na 3:3 u polufinalnoj seriji. Nakon prve četvrtine je vodila 29:21, a na poluvremenu 58:43. Ekipa Philadelphije je dobila i treću dionicu (29:24), a posljednji period igre je pripao Raptorsima (34:25), no to nije bilo dovoljno pa su 76ersi upisali pobjedu rezultatom 112:101 za izjednačenje u polufinalu na 3:3. Do trijumfa ih je predvodio Butler s 25 poena, a kod Raptorsa je nabolji bio Leonard s 29 poena. Uslijedit će majstorica, a domaćin će biti Toronto.