NBA liga
0

Pacersi prekinuli niz poraza, Celticsi slavili i bez Irvinga

Pacersi su tražili način da prekinu negativan niz od četiri poraza, a druga najgora ekipa Istočne konferencije Chicago je samim time bila idealan protivnik.

Indiana je prošlim porazima prosječno primala 115 poena po utakmici, ali ovoga puta uspjeli su zadržati protivnika na svega 40 posto šuta, odnosno 87 poena.

Victor Oladipo je s 25 poena predvodio pobjednički tim, a odličan je bio i Bojan Bogdanović sa 22 ubačaja uključujući i šest trica.

Kyrie Irving napustio je meč između Celticsa i Hornetsa u prvoj četvrtini nakon što je primio udarac laktom u lice od strane saigrača Arona Bynesa, koji se borio za skok.

U njegovom odsustvu, Celticsi su nadoknadili minus od 12 poena u posljednjoj četvrtini, a istaknuli su se Jayson Tatum i Shane Larkin s po 16 poena, dok je Kemba Walker bio najefikasniji kod Hornetsa s 20 poena i 11 dodavanja.

Brooklyn Netsi iznenadili su Blazerse u Portlandu, a meč je u završnih pet minuta dvoboja često mijenjao vodećeg. D'Angelo Russell je s 21 poenom i devet asistencija bio prvo ime Netsa, dok je naš Jusuf Nurkić ubacio 21 za Blazerse.

Rezultati NBA lige, 11. novembar:

Detroit - Atlanta 111:104 Boston - Charlotte 90:87 Chicago - Indiana 87:105 San Antonio - Milwaukee 87:94 Oklahoma City - LA Clippers 120:111 Utah - Miami 74:84 Phoenix - Orlando 112:128 Portland - Brooklyn 97:1010