Košarka
24

Nurkić ubacio sedam poena u porazu Portlanda od Washingtona

Košarkaški reprezentativac BiH Jusuf Nurkić meč protiv Washington Wizardsa nije odigrao na nivou prethodnih utakmica za svoj Portland. U porazu njegove ekipe 125:124 nakon produžetaka ubacio je sedam poena.

Nurkić je za nešto više od 28 minuta na parketu imao i sedam skokova, dvije asistencije i tri blokade. Meč je kao i obično počeo u petorci, ali za razliku od utakmice s Philadelphijom Nurkić je bio limitiran na tek sedam poena.

Portland je dosta bolje otvorio meč i prve dvije četvrtine riješio u svoju korist 36:30 i 34:19. Ipak u drugom poluvremenu Washington igra mnogo bolje i druge dvije četvrtine rješava u svoju korist 33:21 i 30:21.

U neizvjesnom produžetku Washington je slavio s ukupnih 125:124.

Najefikasniji igrač susreta bio je J. Wall iz Washingtona s 39 poena, dok su za Portland najefikasniji bili C. McCollum s 34 i Lillard s 33 poena.