Košarka
9

Nurkić ubacio 14 poena u porazu Denvera od Toronta nakon produžetaka

Toronto Raptorsi su na svom terenu savladali Denver Nuggetse nakon produžetaka rezultatom 113:111, a naš reprezentativac Jusuf Nurkić u poraženoj ekipi postigao je 14 poena.

Nurkić je utakmicu počeo u petorci Denvera, a na terenu je proveo nešto više od 24 minute. Ubacio je 14 poena, imao jednu asistenciju i jedan skok.

Prva četvrtina pripala je Raptorsima 29:19, ali se Denver vratio u drugoj četvrtini, koju su riješili u svoju korist rezultatom 38:23. U drugom poluvremenu igralo se izjednačeno, treća četvrtina je završila 25:25, a u četvrtoj su bili bolji Raptorsi rezultatom 25:20, za konačnih 102:102, u regularnom dijelu meča.

U produžetku su ipak Raptorsi ostvarili neophodnu razliku i slavili sa 11:9, za konačnih 113:111.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je DeRozan sa 30 poena, dok su za Denver po 25 ubacili Chandler i Mudiay.