NBA liga
6

Nurkić postigao osam poena u porazu od Rocketsa, fenomenalni Williams srušio Warriorse

Jusuf Nurkić (Foto: AFP)
Košarkaši Houston Rocketsa pobijedili su u Toyota Centru ekipu Portland Trail Blazersa rezultatom 121:112.

Domaći košarkaši su od samog početka dominirali i na poluvremenu su imali deset poena razlike. U nastavku su Rocketsi održavali prednost i slavili sigurnu pobjedu.

Najbolji u redovima pobjedničke ekipe bio je Paul s 37 poena i 11 asistencija, a podršku je imao u Gordonu koji je ubacio 30.

Kod Blazersa je Llilars ubacio 29 poena, a bh. košarkaš Jusuf Nurkić je na parketu proveo 20 minuta i za to vrijeme postigao osam poena te upisao osam skokova i jednu asistenciju.

Golden State Warriorsi su uvjerljivo i iznenađujuće poraženi na svom terenu od Los Angeles Clippersa rezultatom 106:125.

Kod gostiju je eksplodirao fenomenalni Williams s 50 poena, a podržao ga je i Wallace s 22. Domaćim nije pomoglo ni 40 poena sjajnog Duranta.

Rezultati:

Charlotte Hornets - Dallas Mavericks 111:115 Indiana Pacers - Miami Heat 106:114 Washington Wizards - Utah Jazz 104:107 Brooklyn Nets - Detroit Pistons 80:114 New York Knicks - Chicago Bulls 119:122 Houston Rockets - Portland Trail Blazers 121:112 Memphis Grizzlies - New Orleans Pelicans 105:102 Milwaukee Bucks - Orlando Magic 110:103 Minnesota Timberwolves - Oklahoma City Thunder 104:88

Denver Nuggets - Atlanta Hawks 97:110 Golden State Warriors - Los Angelse Clippers 106:125