Košarka
22

Nurkić postigao osam poena u pobjedi Denvera nad Washingtonom

Jusuf Nurkić
Denver Nuggetsi su sinoć pobijedili Washington Wizardse rezultatom 117:113, a bh. košarkaš Jusuf Nurkić postigao je osam poena.

U prvoj četvrtini su ekipe bile izjednačene, što pokazuje i rezultat 29:29. Druga je pripala košarkašima Denvera koji su postigli 25 poena, šest više od Washingtona. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 64:58.

Nuggetsi su bili uspješniji i u trećoj četvrtini u kojoj su postigli 27 poena, dok su Wizardsi ubacili 21. Posljednji period igre pripao je ekipi Washingtona, koja je postigla 34 poena, dok su Nuggetsi ostali na 26. Ipak, to nije bilo dovoljno, pa je Denver upisao pobjedu rezultatom 117:113.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić je odigrao nešto više od 15 minuta za Nuggetse, upisao je osam poena, jedan ofanzivni i četiri defanzivna skoka, dvije asistencije i jednu blokadu.

Nuggetse je do pobjede predvodio Danilo Gallinari sa 26 postignutih poena, dok je najefikasniji u ekipi Washingtona bio Garrett Temple sa 20 poena.