NBA liga
47

Nurkić postigao 16 poena u pobjedi Portlanda nad Minnesotom

Piše: D. B.
Portland Trail Blazersi su sinoć upisali pobjedu protiv Minnesota Timberwolvesa rezultatom 108:99, a bh. košarkaš Jusuf Nurkić je tom trijumfu pridonio sa 16 poena.

Prva četvrtina utakmice je pripala Timberwolvesima rezultatom 24:19, dok su u drugoj obje ekipe postigle po 25 poena, tako da je rezultat na poluvremenu glasio 49:44 za Minnesotu.

U trećem poeriodu igre je nešto bolja bila ekipa Portlanda koja je postigla 31 poen, dva više od tima Minnesote, a pobjednik je riješen u posljednjoj dionici. Trail Blazersi su "ubacili" u brzinu više te su postigli nova 33 poena, dok su Timberwolvesi stali na svega 21. To je u konačnici značilo pobjedu Portlanda rezultatom 108:99.

Trail Blazerse je do pobjede predvodio Damian Lillard sa 35 poena, dok je 34 za Timberwolvese postigao Karl Anthony Towns. Nurkić je na parketu proveo 19 minuta te je za to vrijeme postigao 16 poena i upisao šest skokova, jednu ukradenu loptu i jednu blokadu.

Rezultati sinoć odigranih utakmica NBA lige:

Miami Heat - Los Angeles Lakers 113:131 Cleveland Calvaliers - Philadelphia 76ers 97:108

Sacramento Kings - Brooklyn Nets 116:111 (nakon produžetaka) Portland Trail Blazers - Minnesota Timberwolves 108:99