NBA liga
71

Nurkić i Blazersi nemoćni protiv rekorda sezone spektakularnog Jokića

Jokić i Nurkić u duelu (Foto: AFP)
Košarkaši Nuggetsa pobijedili su u Denveru ekipu Portland Trail Blazersa rezultatom 116:113 i tako se iskupili za jučerašnji poraz od Phoenix Sunsa.

Nuggetsi su nakon velike borbe upisali 12. uzastopnu pobjedu kod kuće, a za to mogu zahvaliti prvenstveno fantastičnom Nikoli Jokiću, koji je bio nadomak obaranja ličnog rekorda od 41 poena.

Ipak, Jokić je Portlandu ubacio 40 poena, od čega su četiri bila u posljednjoj minuti, kada se utakmica nakon nekoliko preokreta lomila. Srbijanski centar je na terenu proveo 37 minuta, za double-double je imao i deset skokova, dok je podijelio i osam asistencija.

Murray ga je pratio u timu Nuggetsa s 24 poena, a najefikasniji u timu Blazersa bio je Lillard s 26 poena.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Jusuf Nurkić je imao 12 poena, uz osam skokova i četiri asistencije za 25 minuta provedenih na parketu.

Denver je prvi u Zapadnoj konferenciji sa skorom 29-13, dok je Portland četvrti sa 26 pobjeda i 18 poraza.

Rezultati:

Denver Nuggets - Portland Trail Blazers 116:113 Dalas Mavericks - Golden State Warriors 114:119 New York Knicks - Philadelphia 76ers 105:108 Washington Wizards - Toronto Raptors 138:140 Atlanta Hawks - Milwaukee Bucks 114:133 Orlando Magic - Houston Rockets 116:109 Los Angeles Lakers - Cleveland Cavaliers 95:101