Košarka
82

Nuggetsi savladali Timberwolvese, Nurkić ponovo briljirao

Jusuf Nurkić
Denver Nuggetsi su u sinoć odigranoj utakmici upisali pobjedu pritiv Minnesota Timberwolvesa rezultatom 78:74. Bh. košarkaš Jusuf Nurkić je ponovo igrao sjajno za Nuggetse.

Denver i Minnesota su odigrali neizvjesnu utakmicu. Timberwolvesi su prvu četvrtinu dobili rezultatom 25:21, a nakon prvog poluvremena su vodili 44:42.

U drugom poluvremenu su uspješniji bili Nuggetsi. U trećoj ćetvrtini su napravili preokret postigavši 24 poena, dok su Timberwolvesi ubacili 21. Posljednji period igre je također pripao košarkašima Denvera koji su dodali 12 poena, a ekipa Minnesote je ostala na devet. To je bilo dovoljno za konačnu pobjedu Nuggetsa rezultatom 78:74.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić je proveo 22 minute na parketu te je doprinio pobjedi Nuggetsa sa 15 postignutih poena. Upisao je tri ofanzivna i sedam defanzivnih skokova, dvije asistencije i pet blokada. Od Nurkića je više poena postigao samo Danilo Gallinari, dvadeset.

Najbolji u ekipi Minnesote bio je Karl-Anthony Towns sa 14 postignutih poena.