NBA liga
18

Novo razočarenje za Džanana Musu: Bh. košarkaš opet bez minutaže u porazu Brooklyna

Džanan Musa (Foto: EPA-EFE)
Bh. košarkaš Džanan Musa nije igrao za Brooklyn u porazu ovog tima od Minnesote na gostujućem terenu rezultatom 122:115.

Musa je poraz Netsa protiv Timberwolvesa pregledao s klupe za rezervne igrače i nije dobio priliku da na parketu pokuša pomoći svojim saigračima, a Brooklyn je poraz doživio nakon produžetaka. Mladi bh. košarkaš u posljednje vrijeme rijetko dobija priliku za igru i nakon dobrog početka sezone svakako da ovo nije epilog koji je očekivao.

[TWITTER]1211858755484311552[/TWITTER]

Poslije regularnih 48 minuta rezultat je glasio 103:103, a onda se u dodatnih pet minuta bolje snašao domaći tim koji je uz dobru igru u napadu, ali i podršku s tribina, stigao do 12. trijumfa ove sezone.

Najefikasniji košarkaš meča bio je igrač Brooklyna Dinwiddie koji je ubacio 36 poena, dok su domaće do pobjede nosili Napier s 24 i Culver s 21 poenom.

Od mečeva koji su odigrani sinoć izdvajamo gostujuću pobjedu Phoenixa protiv Portlanda rezultatom 122:116, kao i očekivanu pobjedu Mikwaukeeja u gostima protiv Chicaga sa 123:102. Washinghton je na svom terenu bio bolji od Miamija rezultatom 123:105, dok je Atlanta kao gost porazila Orlando sa 101:93. U posljedjem meču Utah je bila bolja od Detroita 104:81.