Nastavak očaja
0

Novi poraz Bosne, bodove iz Zetre nosi i Cedevita

Piše: E. Isanović
U okviru 17. kola košarkaške NLB lige Bosna ASA BH Telecom je poražena od Cedevite 76-63. Na otvaranju prve četvrtine snage na parketu bile su izjednačene. Ipak, u drugom dijelu prve dionice gosti uspjevaju poentirati u seriji, pa na odmor odlaze sa prednošću 21-15

U drugih deset minuta igre izabranici Slobodana Subotića prva seriju 8-0 i dolaze do 29-15. Treba istaći da su "studenti“ bili izuzetno loši u defenzivnom skoku. Kod domaćih je u pokušaju za tri poena precizan bio samo Bože Đurasović, koji je ubacio dvije trojke. S druge strane neriješiva enigma za Bosninu odbranu bio je Andrija Žižić. Iako su gosti iz Hrvatske imali četrnaest poena prednosti, poluvrijeme su završili vodstvom 42-35.

Treću dionicu ponovo bolje otvaraju Baždarić i društvo. Nekoliko tehničkih pogrešaka igrača u bijelim majicama kažnjeno je novim poenima, pa se prednost kluba koji po prvi put nastupa u reginoalnoj ligi popela na plus 13. Bilo je 52-39. Nakon 30 minuta igre semafor u Zetri je pokazivao 45-62. Treba podvući da su izabranici Gorana Šehovca u ovom periodu igre postigli svega deset poena.

U posljednjoj četvrtini gosti su čuvali stečenu prednost. Ipak, dvije i pol minuta prije kraja "studenti“ prave seriji 8-0 i dolaze na 68-63. No, više nisu mogli. Konačan rezultat bio je 76-63 za Cedevitu.

Iako je primarni cilj bh. predstavnika bijeg sa posljednjeg mjesta NLB lige, to će poslije ovog poraza biti teško ostvarivo.

1. Cibona 17 14 3 1347:1140 31
  2. Partizan 17 12 5 1282:1201 29
  1. Budućnost 17 11 6 1313:1239 28
  2. Union Olimpija 17 11 6 1313:1244 28
  3. Zagreb CO 17 11 6 1351:1330 28
  4. Zadar 16 10 6 1327:1185 26
  5. Hemofarm 16 10 6 1330:1222 26
  6. Cedevita 17 8 9 1329:1381 25