NBA liga
37

Novi double-double Jusufa Nurkića u katastrofi Portlanda

Jusuf Nurkić (Foto: NBA)
Košarkaši Utah Jazza pobijedili su u Portlandu ekipu Trail Blazersa rezultatom 120:90 i tako potvrdili nedavnu pobjedu nad prvacima Golden State Warriorsima.

Gosti su bolje otvorili meč i već nakon prve četvrtine imali su sedam poena prednosti, koju su zadržavali do odlaska na odmor. U trećoj dionici su zaigrali još bolje i uvećali je na 15, a potom je uslijedila katastrofa Blazersa na kraju. Primaju 37 poena i meč gube s velikih 30 poena razlike. Ujedno su tako prekinuli niz od tri uzastopne pobjede.

Najbolji igrač utakmice bio je Španac Rubio s 24 poena i osam asistencija, a u redovima Jazzera istakao se i Korver s 18 poena.

Kod gostiju je najefikasniji bio Lillard s 19 poena, a dobru partiju pružio je i bh. reprezentativac Jusuf Nurkić. Ostvario je novi double-double učinak s 10 poena i skokova, a tome je dodao i četiri asistencije za 26 minuta igre.

Blazersi su ostali na šestom mjestu Zapadne konferencije NBA lige, dok su Jazzeri preskočili New Orleans Pelicanse i sada su na 12. poziciji.

Rezultati:

Charlotte Hornets - Detroit Pistons 98:86 Toronto Raptors - Cleveland Cavaliers 126:110 Brooklyn Nets - Indiana Pacers 106:114 New York Knicks - Atlanta Hawks 107:114 Boston Celtics - Milwaukee Bucks 107:120 Chicago Bulls - Orlando Magic 90:80 San Antonio Spurs - Minnesota Timberwolves 124:98 Portland Trail Blazers - Utah Jazz 90:120 Sacramento Kings - Memphis Grizzlies 102:99 Los Angeles Lakers - New Orleans Pelicans 112:104