Košarka
6

NBA: Poraz Brooklyna i Denvera, Teletović ubacio devet, Nurkić šest poena

Piše: D. K.
Klubovi bh. košarkaša Jusufa Nurkića i Mirze Teletovića zabilježili su poraze u sinoćnjim duelima NBA lige.

Sacramento Kingsi su na domaćem parketu lako savladali Denver Nuggetse, a rezultat je bio 131:109 (68:54).

Nurkić je za Denver odigrao 12 i po minuta, ubacivši šest poena uz pet skokova i dvije izgubljene lopte.

Denver trenutno ima jednu pobjedu i tri poraza.

Brooklyn Netsi našeg Mirze Teletovića su na domaćem terenu poraženi od Minnesota Timberwolvesa rezultatom 91:98 (48:47).

Zanimljiva situacija desila se na samom kraju utakmice. Brooklyn je minutu i 28 sekundi prije kraja meča imao prednost 91:89, ali do kraja nije postigao nijedan poen. To je iskoristila gostujuća Minnesota i serijom od 9:0 došla do pobjede.

Teletović je postigao devet poena, pogodivši tri od sedam pokušaja iza linije za tri poena.

Imao je i šest skokova te jednu izgubljenu loptu.

Brooklyn nakon četiri odigrana kola ima dvije pobjede i dva poraza.