Košarka
92

Navijači Zadra ponovo vrijeđali Musu, Cedevita prošla u finale hrvatskog Kupa

Na zapadu ništa novo. Navijači KK Zadar, članovi popularne grupe Tornado, ponovo su vrijeđali Džanana Musu pjesmom "Musa, Turčine, napuši se k******".

Naš reprezentativac je salvu uvreda sa tribina dobio u posljednjoj četvrtini polufinala na završnom turniru Kupa Hrvatske koji se igra u Šibeniku, tačnije sedam i po minuta prije kraja meča kada je nad njim Boris Barać napravio nesportski prekršaj.

Navijači Zadra su počeli vrijeđati Musu istom pjesmom kao i 7. januara ove godine u Zadru u okviru ABA lige, a potom su sudije meča odlučile prekinuti utakmicu dok se ne istjeraju članovi Tornada iz dvorane.

Podsjetimo, nakon zadarske i splitska publika je vrijeđala Musu na isti način u susretu hrvatske A1 lige 21. januara.

Susret je nastavljen pri rezultatu 78:67, a na kraju je Cedevita zabilježila sigurnu pobjedu rezultatom 92:73. Musa je susret završio sa 6 poena, 4 skoka i 1 asistencijom za 14 i po minuta na parketu.

U finalu će sutra u 20 sati Cedevita igrati protiv boljeg iz duela domaćina Jollyja i Cibone koji se igra večeras u 20 sati.