NBA liga
124

Musa vrlo dobar u pobjedi protiv Denvera, gostima nije pomogao ni sjajni Jokić

Džanan Musa u prodoru protiv Nuggetsa (Foto: AFP)
Košarkaši Brooklyn Netsa pobijedili su u New Yorku favorizovanu ekipu Denver Nuggetsa nakon dramatične završnice rezultatom 105:102 i tako upisali treći uzastopni trijumf u NBA ligi.

Domaći su bolje otvorili sinoćnji meč, međutim u prvom poluvremenu se niko nije uspio odlijepiti na neku veću razliku pa se na odmor otišlo uz jedan poen prednosti za Nuggetse.

Netsi potom ponovo preuzimaju inicijativu, imaju malu prednost uoči posljednje dionice, a onda je uslijedila drama. Gosti su uspjeli smanjiti prednost, ali nisu imali snage u dramatičnoj završnici doći do potpunog preokreta tako da su doživjeli novi poraz.

Najbolji igrač u pobjedničkoj ekipi bio je Dinwiddie s 24 poena i osam asistencija, a veliku podršku imao je u Allenu, koji je ubacio 19 poena te tome dodao i 11 skokova. Bh. reprezentativac Džanan Musa igrao je gotovo 13 minuta za Netse i za to vrijeme odradio odličan posao. Postigao je sedam poena i imao dvije asistencije.

Kao po običaju, najbolji u Nuggetsima bio je srbijanski centar Nikola Jokić koji je imao 24 poena, 11 skokova i šest asistencija. Jedini je raspoložen još bio Kanađanin Murray s 21 poenom i pet asistencija.

Netsi su sedmi na tabeli Istočne konferencije s 13 pobjeda i deset poraza, dok su Nuggetsi peti na Zapadu s omjerom 14-7.

Rezultati:

Brooklyn Nets - Denver Nuggets 105:102 Charlotte Hornets - Atlanta Hawks 107:122 Miami Heat - Chicago Bulls 110:105 Philadelphia 76ers - Toronto Raptors 110:104 Washington Wizards - LA Clippers 119:135 Dallas Mavericks - Sacramento Kings 106:110 Portland Trail Blazers - Oklahoma City Thunder 96:108 Los Angeles Lakers - Minnesota Timberwolves 142:125