Blistave partije
1.7k

Musa proglašen MVP-jem finala u kojem se Real okitio titulom prvaka Španije

Musa s novim priznanjem (Foto: Screenshot)
Bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa izabran je za MVP-ja finalne serije play-offa španskog prvenstva u kojoj je Real sa 3-0 "pomeo" Murciju i vratio titulu u Madrid.

Musa je fantastično odigrao sve tri utakmice, a sjajnu formu krunisao je večerašnjom odličnom partijom u Murciji gdje je na parketu proveo 25 minuta.

Bilo je to dovoljno vremena da sa ukupno 18 poena bude najefikasniji igrač Reala na susretu, a svemu tome je dodao još pet skokova i četiri asistencije.

Musin doprinos Realovoj tituli prepoznao je i stručni žiri ACB lige koji ga je nagradio priznanjem najkorisnijeg igrača finalne serije. Trofej mu je uručio proslavljeni Alejandro Valverde.

Inače, Musi je ovo prva titula prvaka Španije, a s Realom je prošle godine bio prvak Evrope.

Podsjetimo, Real je večeras zadao konačni udarac rivalima u Murciji pobjedom rezultatom 84:73. Iako je Murcia bila bolji rival u prvom poluvremenu, Real je na krilima Muse dodao gas u nastavku susreta.

Uslijedio je veliki preokret, a u posljednjoj četvrtini su mirno priveli meč kraju za novi trofej.