Košarka
3

Mirza Teletović upisao tri poena protiv Oklahome koja niže pobjede

Nakon 12 uzastopnih utakmica u kojima je postizao najmanje 30 koševa Kevin Durant je napokon zaustavljen. A zaustavio ga je vlastiti trener Scott Brooks i to u utakmici protiv tima našeg Mirze Teletovića.

Košarkaši Oklahoma Cityja su, naime, bili toliko uvjerljivi u gostujućoj pobjedi protiv Brooklyna (120-95) da je Brooks cijelu posljednju četvrtinu držao Duranta na klupi. Da se to nije dogodilo, vodeći strijelac NBA lige bi nastavio svoju rekordnu seriju, a ovako je ostao na "samo" 26 koševa (šut 10-12) kojima je dodao sedam asistencija. Briljirao je i Serge Ibaka koji je postigao 25 koševa i to uz šut 12-12!

Bh. reprezentativac Mirza Teletović za Netse je igrao 20 minuta, postigavši tri poena uz šut iz igre, a upisao je četiri asistencije i jedan skok.

Za Thunder je ovo deseta pobjeda u nizu i s omjerom 38-10 je uvjerljivo vodeća ekipa Zapadne konferencije.

Petak je obilježio još jedan briljantni šuter - Stephen Curry. U gostujuću pobjedu Golden Statea protiv Utah Jazza (95-90) je ugradio 44 koša, a pritom je pogodio čak osam trica. U posljednjoj je četvrtini ubacio 13 koševa i pomogao Warriorsima da se izvuku iz zaostatka od devet poena. Desna ruka Curryju u Salt Lake Cityju je bio Andrew Bogut koji je zaključio dvoboj sa 16 koševa i 17 skokova.

Veliku je večer imao i Al Jefferson koji je u Los Angelesu predvodio Charlotte do pobjede protiv Lakersa (110-100). Ubacio je Jefferson 40 koševa, što mu je rekord karijere, a učinak je začinio s 18 skokova. Bila mu je to 11. uzastopna utakmica u kojoj je postigao barem 20 koševa, čime je postavio klupski rekord. Bobcatsi na Istoku s omjerom 21-27 drže osmo mjesto, posljednje koje vodi u doigravanje.

Memphis je u Minneapolisu svladao Minnesotu s 94-90 i došao do pete pobjede zaredom i desete u posljednjih 11 utakmica. Zach Randolph je s 26 poena i 12 skokova bio prvo ime Grizzliesa, a Timberwolvesima nije pomoglo ni novo odlično izdanje Kevina Lovea koji je ubilježio 28 koševa i 16 uhvaćenih lopti.

NBA liga, petak:

Orlando - Milwaukee 113-102 (Afflalo 21k, Harris 18k / Butler 20k) Philadelphia - Atlanta 99-125 (Young 29k / Brand 18k, Scott 18k) Minnesota - Memphis 90-94 (Love 28k, 16s / Randolph 26k, 12s, Lee 16k) Brooklyn - Oklahoma City 95-120 (Livingston 16k / Durant 26k, Ibaka 25k) Dallas - Sacramento 107-103 (Nowitzki 34k, Ellis 20k / Gay 35k, 12s) Denver - Toronto 90-100 (Hickson 18k, 13s / DeRozan 19k, Ross 18k) LA Lakers - Charlotte 100-110 (Gasol 24k / Jefferson 40k, 18s, Henderson 20k) Utah - Golden State 90-95 (Burks 26k / Curry 44k, Bogut 16k, 17s)