Košarka
23

Liga 12: Sparsi nastavili nizati pobjede, Mladost utišala Mejdan

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Sparsi su u 8. kolu Lige 12 upisali osmu pobjedu, a sa sjajnim igrama nastavila je i Mladost iz Mrkonjić Grada koja je nakon pobjede nad Širokim u prošlom kolu, ovog puta u gostima savladala i Slobodu.

Sparsi su u Skenderiji slavili protiv Swisslion Leotara rezultatom 68:63. Kao što smo i navikli od Sparsa, meč su otvorili loše i gosti su vodili sa 18:13 nakon prve četvrtine. Do poluvremena razlika se povećala na šest poena (33:27).

Poslije toga Sparsi su pokazali zašto imaju stopostotan učinak i treću četvrtinu su riješili u svoju korist (21:10). Posljednja četvrtina bila je izjednačena što je bilo dovoljno da Sparsi upišu novi trijumf.

Najviše poena za Sparse upisao je Kenan Bajramović, ukupno 22 poena, čemu je dodao i 11 skokova. Dejan Šakotić je sa 13 poena bio najbolji strijelac gostiju.

Kakanj je na domaćem terenu upisao uvjerljivu pobjedu protiv Varde (91:57). Najviše poena za Kakanj postigao je Aldin Muflizović (18), dok je u redovima gostiju najviše koševa ubacio Đorđe Dželetović (15).

Široki je kao domaćin slavio protiv Bošnjaka rezultatom 93:82, a tome su najviše pridonijeli Juraj Segarić sa 15 poena i 11 asistencija, te Ivan Novačić koji je imao učinak od 17 poena, šest skokova i pet asistencija. Amir Dovadžija je za goste ubacio 22 poena.

U derbiju kola Sloboda je u Mejdanu poražena od Mladosti koja sada ima učinak od sedam pobjeda i jednog poraza. Konačan rezultat bio je 76:70 za goste, a ključni period utakmice bila je treća četvrtina u kojoj je Mladost, nakon što je gubila sa pet poena razlike, napravila preokret i u posljednju četvrtinu ušla sa tri poena prednosti.

Mihailo Sekulović je predvodio Slobodu sa 14 poena i 11 skokova, a dobro je odigrao i Nedžad Muratović koji je upisao 12 poena i 12 skokova. Najviše poena, ukupno 23, za goste upisao je Marko Jeremić.

Student iz Mostara je upisao svoju četvrtu pobjedu u gostima protiv Građanskog. Mostarci su slavili rezultatom 78:75. Vladimir Vranić je sa 25 poena bio najbolji igrač domaćeg tima, dok su goste predvodili Ramo Rizvić sa 28 poena i 12 skokova, te Ismet Sejfić sa 23 poena i 15 skokova.

Zrinjski je na svom parketu potopio BN Basket sa visokih 87:53. Jure Brajković je upisao 19 poena za domaći tim, a pomogao je i Vedran Princ sa učinkom od 10 poena i 10 skokova. Ipak, najviše poena na meču upisao je igrač gostiju Darko Damjanović koji je imao učinak od 31 poena i osam skokova.