NBA liga
4

LeBronov triple-double u pobjedi nad Netsima, Musa za četiri minute promašio tri šuta

E. B.
Tokom noći u NBA ligi su odirgane tri utakmice u kojima su pobjede zabilježili Los Angeles Lakersi, Dallas Mavericksi i Washington Wizardsi.

Lakersi su slavili u gostima kod Brooklyn Netsa rezultatom 128:113.

Jezeraše je do pobjede vodio maestralni LeBron James koji je upisao triple-double (27 poena, 12 skokova, 10 asistencija), dok je na drugoj strani Kyrie Irving ubacio 20 poena.

Džanan Musa je odigrao veoma loše. Odigrao je samo četiri minute na terenu, a uspio je promašiti sva tri šuta iz igre. Uhvatio je dva skoka i upisao jednu asistenciju.

Dallas je slavio na gostovanju kod Portlanda rezultatom 133:125 zahvaljujući, naravno, Luki Dončiću.

Slovenac je susret završio sa 27 poena, 6 skokova i 9 asistencija, a Blazersima nije pomoglo ni 47 poena sjajnog Damiana Lillarda.

Washington je na krilima Bradleyja Beala (36 poena) slavio u gostima kod Clevelanda rezultatom 124:112. Najbolji u redovima poražene ekipe bio je Collin Sexton sa 29 poena.