9/12 Foto: EPA-EFE
10/12 Foto: EPA-EFE
11/12 Foto: EPA-EFE
12/12 Foto: EPA-EFE
Ekipa LeBrona Jamesa pobijedila je na 68. All-Star NBA utakmici tim Gianni sa Antetokounmpoa rezultatom 178:164, a MVP meča najvećih košarkaših zvijezda svijeta bio je Kevin Durant.
Giannisova ekipa je bolje otvorila meč i vodili su konstantno tokom prve tri četvrtine. Uoči posljednje dionice imali su 20 poena razlike, ali su zatim LeBronovi saigrači ušli u seriju trojki budući da su ih pogodili čak sedam.

Tri je dao Damian Lillard, a po dvije Klay Thompson i Bradley Beal, čija je trojka i donijela izjednačenje.

I kapiten James se aktivirao u posljednjem periodu i serijom 7:0 susret je gotovo bio riješen jer je LeBronov tim tada imao 10 poena razlike na tri minuta do kraja.

MVP meča Durant je bio najefikasniji kod pobjedničke ekipe s 31 poenom, Thompson je ubacio 20, a kapiten James 19.

Antetokounmpo je ubacio 38 poena, Paul George i Khris Middleton su imali po 20, dok su košarkaši s našeg područja Nikola Jokić i Nikola Vučević na parketu bili po 13 minuta te su ubacili šest, odnosno četiri poena.

Vrijedi istaći da se na ovoj All-Star utakmici odbrane gotovo nisu ni igrale te da nije bilo mnogo atraktivnih zakucavanja, dok je šutano čak 167 trojki.