Prijateljski meč
4

LeBron James debitovao za La Lakerse u porazu od Denvera

Najbolji košarkaš svijeta LeBron James odigrao je prvi meč u dresu La Lakersa u porazu od Devera u prijateljskom susretu rezultatom 124:107.

Nuggetsi su u drugoj četvrtini stigli do dvocifrene prednosti, Lakersi su se u trećoj vratili i kratko su imali vodstvo, a pitanje pobjednika odlučeno je tek u posljednjoj dionici kada je Denver zaigrao sjajno, stigao do maksimalnih 23 poena prednosti i meč mirno priveo kraju.

Publici u San Diegu predstavio se i novi igrač La Lakersa LeBron James koji je ljetos napustio Cleveland, a u ovom meču pokazao je nekoliko svojih prepoznatljivih poteza kojima je dizao publiku na noge.

James je na terenu proveo 15 minuta, postigao je devet poena, a imao je i tri skoka i tri asistencije. Najefikaniji igrač u meču bio je Hernangomez sa 19 poena, Murray je ubacio 18, a Jokić i Lyles po 14.