Košarka
5

Kraj čudesne pobjedničke serije Real Madrida

Nakon 31 uzastopne pobjede u službenim utakmicama u aktuelnoj sezoni, košarkaši Real Madrida su naletjeli na zid u Moskvi. Domaći CSKA je u 4. kolu Topa 16 Evropske lige slavio s 85-71.

Real je ove sezone imao 16 pobjeda u španskom prvenstvu, 13 u Evropskoj ligi i dvije u domaćem Superkupu. Seriji je došao kraj u ruskoj prijestolnici, protiv vječnog rivala CSKA-a koji je igrao bez povrijeđenih Kylea Hinesa i Sonnyja Weemsa. No, to ga nije omelo da dođe do velike pobjede, a dominirao je praktički od prve minute. Tačnije, Real je vodio s 3-2 i to mu je bila jedina prednost u cijeloj utakmici.

U drugoj su četvrtini Moskovljani vodili s 37-18, ali su Madriđani do poluvremena smanjili na 40-30, a onda su u trećoj dionici u nekoliko navrata došli na minus tri. Bolje od toga ipak nisu mogli, CSKA je u završnoj četvrtini bio nezaustavljiv i došao je do treće pobjede u grupi F. Real je također na omjeru 3-1, a tri pobjede ima i Maccabi koji kasnije igra protiv Partizana.

Nenad Krstić je za CSKA ubacio 18 koševa i dodao šest skokova, a Vladimir Micov i Andrej Voroncevič su se istaknuli s 14 poena. Za goste je 19 koševa postigao Sergio Rodriguez.

Evropska liga, Top 16, 4. kolo:

grupa E

Fenerbahçe - Panathinaikos (kasnije) Barcelona - Unicaja (kasnije)

Redoslijed: 1. Panathinaikos 3-0, 2. Barcelona 3-0, 3. Unicaja 2-1, 4. Emporio Armani 2-1 , 5. Laboral Kutxa 1-2, 6. Olympiacos 1-2, 7. Fenerbahçe 0-3, 8. Anadolu Efes 0-3

skupina F

CSKA - Real Madrid 85-71

Kasnije:

Maccabi - Partizan Bayern - Galatasaray

Redoslijed: 1. CSKA 3-1, 2. Real Madrid 3-1, 3. Maccabi 3-0 (-1), 4. Bayern 2-1 (-1), 5. Lokomotiv 1-2 (-1), 6. Partizan 1-2 (-1), 7. Galatasaray 0-3 (-1), 8. Žalgiris 0-3 (-1)