Kvalifikacije za EP
79

Košarkašice BiH u Skenderiji razbile Island

(Foto: N. G./Klix.ba)
Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je selekciju Islanda rezultatom 97:67 (22:22, 18:14, 32:14, 25:17) u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2019. godine.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri, a nakon prvih deset minuta rezultat na semaforu pokazivao bio je 22:22.

Naše košarkašice zaigrale su bolje u drugoj četvrtini, pa su na poluvrijeme otišle s prednošću od četiri poena razlike, a onda u trećoj četvrtini fantastičnom igrom dolaze do nedostižne prednosti od 22 poena razlike čime su rasterečeno ušle u posljednju dionicu.

Igračice trenera Gorana Loje u posljednjoj dionici samo su potvrdile pobjedu, a konačni rezultat na kraju je glasio 97:67.

BiH je do trijumfa predvodila Marica Gajić s 31 poena i 16 skokova, dok se u timu Islanda istaknula Helena Sverrisdottir s 32 poena i šest skokova.

Naše košarkašice tako su upisale drugu pobjedu, a one su u prvom kolu bile bolje od Slovačke u Skenderiji, dok su u drugom kolu poražene od Crne Gore.