0

Košarkašice BiH poražene u Izraelu, Kizer postigla 24 poena

FENA
Košarkašice BiH (Foto: Arhiv/Basket.ba)
Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Tel Avivu poražena od selekcije Izraela sa 76:72 (21:24, 17:14, 17:14, 21:20) u 3. kolu H-grupe kvalifikacija za evropsko prvenstvo u 2017. u Češkoj.

Bh. košarkašice u izjednačenom i neizvjesnom susretu do samog kraja nisu uspjele da zabilježe prvu pobjedu u kvalifikacijama.

Nakon što su prvu četvrtinu bh. košarkašice riješile u svoju korist 24:21, domaća ekipa je u nastavku došla do prednosti koju je držala u većem dijelu susreta. Izabranice selektora Gorana Jovanovića su držale priključak, da bi tri minute prije kraja došle i do prvog vodstva (68:67), ali u završnici nisu uspjele da izbjegnu poraz.

Bh. tim nastupio je pojačan Amerikankom Lynettom Kizer, koja je bila naša najbolja igračica sa 24 poena uz devet skokova, dok je sastavu Izraela najefikasnija bila Doron sa 22 poena.

U drugom susretu H-grupe Turska je u gostima pobijedila Rumuniju sa 56:45.