Košarka
213

Košarkaši BiH ubjedljivo slavili u Zenici protiv Švedske

(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
Seniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u zeničkoj Areni slavila u humanitarnom susretu protiv selekcije Švedske rezultatom 89:74.

Šveđani su već u petoj minuti imali sedam poena prednosti. U gostujućoj reprezentaciji koju sa klupe vodi bh. trener Vedran Bosnić, sjajno je utakmicu otvorio Martin Pahlmblada, koji je bio nezaustavljiv u samom početku.

Izabranici Duška Ivanovića su u drugoj četvrtini popravili igru u odbrani, a Švedska odlazi na poluvrijeme sa jednim poenom prednosti.

Početak drugog poluvremena bio je u znaku reprezentacije BiH. Već sredinom treće četvrtine naši igrači su poveli sa sedam poena razilke.

Do kraja utakmice naši košarkaši su sigurno održavali prednost i zasluženo slavili.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bio je Teletović sa 18 poena. Elmedin Kikanović je dodao 15, dok je Jusuf Nurkić postigao 14.

Na drugoj strani Alexander Lidnqvist i Martin Pahlmblad su postigli po 16 poena.

Prihod od ulaznica će biti doniran za pomoć stanovništvu stradalom u poplavama u BiH.