Nestvaran učinak
162

Klay Thompson postigao 52 poena za 26 minuta i ispisao historiju NBA lige

Klay Thompson (Foto: NBA)
Košarkaš Golden State Warriorsa Klay Thompson bio je zvijezda večeri u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu budući da je ispisao historiju NBA lige u pobjedi protiv Chicago Bullsa rezultatom 149:124.

Naime, sjajni Thompson je za samo 26 minuta igre postigao čak 52 poena ubacivši 14 trojki te je tako oborio rekord svog saigrača Stepha Curryja po broju postignutih trojki na jednom meču.

Thompson je postavio rekord lige sa 10 postignutih trojki u prvom poluvremenu, a prvi dio meča završio je s nevjerovatnih 36 poena dok su Warriorsi postigli čak 92 poena za prve dvije četvrtine (92:50).

Zanimljivo je da je, kada je Klay ubacio 14. tricu, slavila cijela klupa Golden Statea, uključujući i donedavnog rekordera Curryja, što još jednom potvrđuje nevjerovatan timski duh ekipe Stevea Kerra.

Curry je na kraju postigao 23, a Durant 14 poena, dok je malo reći da su igrali s pola snage cijeli susret.