Košarka
7

Jusuf Nurkić postigao šest poena za Nuggetse u porazu od Clippersa

Los Angeles Clippersi su rano jutros savladali Denver Nuggetse rezultatom 102:98.

Nuggetsi su odlično otvorili utakmicu te su prvu četvrtinu riješili u svoju korist sa 11 poena razlike, bilo je 31:20. Međutim, u drugoj četvrtini su uzvratili Clippersi koji su ubacili 30 poena, dok su Nuggetsi stali na 16. Na poluvremenu je bilo 50:47 za Clipperse.

Košarkaši Denvera potom bili bolji u trećoj četvrtini sa 30 ubačenih poena, dok su Clippersi postigli 19. Posljednja četvrtina je ipak pripala Clippersima koji su postigli 33 poena, dvanaest više od Nuggetsa. Konačan rezultat je bio 102:98 u korist Clippersa.

Clipperse je do pobjede predvodio Jamal Crawford sa 23 poena, dok je kod Nuggetsa najbolji bio Ty Lawson sa 19 poena.

Bh. reprezentativac Jusuf Nurkić odigrao je 29 minuta za Nuggetse, postigao je šest poena te upisao deset defanzivnih skokova, jednu asistenciju i tri blokade.