10

Jokiću pripao sudar "balkanskih divova", Musa bez minutaže u porazu Netsa

N. K.
Dvojica Nikola razmijenili dresove nakon meča (Foto: Denver Nuggets)
Košarkaši Denver Nuggetsa pobijedili su u Orlandu ekipu Magica rezultatom 91:87 i tako se vratili trijumfima nakon dva vezana poraza.

Domaći su sjajno otvorili utakmicu i nakon prve četvrtine imali su devet poena prednosti, koja se potom istopila do odlaska na odmor.

Ključna je bila treća četvrtina kada su Nuggetsi odigrali odlično. Napravili su preokret, a nakon dramatične završnice prednost nisu ispuštali te su tako stigli do zaslužene pobjede.

Goste su do pobjede predvodili Kanađanin Murray i srbijanski centar Nikola Jokić sa po 20 poena, dok je kod domaćih dominirao još jedan Balkanac Nikola Vučević. Crnogorac je postigao 24 poena, ali je podršku imao samo u Gordonu koji je ubacio 21 poen.

Nuggetsi na otvaranju nove sezone imaju četiri pobjede i dva poraza, dok je Magic na omjeru 2-4.

Pistonsi su u Detroitu savladali Brooklyn Netse nakon još jedne dramatične završenice rezultatom 113:109, a bh. reprezentativac Džanan Musa nije dobio minutažu, iako je bio na klupi gostiju.

Fantastičan meč odigrao je Drummond za domaće s brutalnim double-double učinkom od 25 poena i 20 skokova. Odličan je bio bio Kennard s 24 poena, dok je kod gostiju dominirao Irving s triple-doubleom (20 poena, 11 skokova, 10 asistencija). Podršku je imao još samo u Princeu, koji je ubacio također 20 poena.

Rezultati:

Oklahoma City Thunder - New Orleans Pelicans 115:104 Detroit Pistons - Brooklyn Nets 113:109 Orlando Magic - Denver Nuggets 87:91
Washington Wizards - Minnesota Timberwolves 109:131
Memphis Grizzlies - Phoenix Suns 105:114
Milwaukee Bucks - Toronto Raptors 115:105 Golden State Warriors - Charlotte Hornets 87:93
Portland Trail Blazers - Philadelphia 76ers 128:129