NBA liga
10

Jokićeva rafalna paljba malo za pobjedu Nuggetsa, fantastični Embiid brojao do 42

Nikola Jokić (Foto: AFP)
Košarkaši 76ersa pobijedili su u Philadelphiji ekipu Charlotte Hornetsa nakon produžetaka rezultatom 133:132.

76ersi su se tako vratili u pobjednički ritam te pokazali da je nedavni poraz od Brooklyn Netsa bio samo izuzetak, dok su Hornetsi poraženi nakon dva uzastopna trijumfa na domaćem terenu.

Nakon izjednačene prve četvrtine, domaći su fantastično odigrali drugu dionicu i na poluvremenu imali 15 poena razlike. Hornetsi su se tek probudili u posljednjoj četvrtini kada su sustigli 76erse i izborili produžetke. Ipak, na kraju nisu imali dovoljno sreće i snage za konačni preokret pa su domaći u dramatičnoj završnici slavili novu pobjedu.

Najbolji na parketu bio je Kamerunac Embiid koji je postigao 42 poena, a imao je i sjajnih 18 skokova. Podršku je imao u australskom košarkašu Simmonsu, koji je također ostvario double-double učinak (22 poena, 13 asistencija, osam skokova). Kod gostiju se istakao Walker s 30 poena, devet asistencija i sedam skokova.

Denver Nuggetsi su na svom parketu u još jednoj dramatičnoj završnici poraženi od Brooklyn Netsa rezultatom 110:112.

Briljirao je srbijanski košarkaš Nikola Jokić koji je ubacio 37 poena i imao 21 skok. Ipak, goste su do pobjede predvodili Russel i Allen, koji su kombinovano ubacili 41 poen.

Rezultati:

Orlando Magic - Washington Wizards 117:108 Philadelphia 76ers - Charlotte Hornets 133:132 Atlanta Hawks - Detroit Pistons 109:124 Miami Heat - Indiana Pacers 102:110 Denver Nuggets - Brooklyn Nets 110:112 Utah Jazz - Boston Celtics 123:115 Sacramento Kings - Minnesota Timberwolves 121:110