NBA
3

Jokićev Denver u drami na domaćem terenu porazio Dončićev Dallas

Ekipa Denvera porazila je Dallas na domaćem terenu rezultatom 100:99 čime su Nuggetsi stigli do 45. pobjede u ovoj NBA sezoni.

Meč su bolje otvorili gostujući košarkaši koji su krajem prve četvrtine imali devet poena prednosti (29:20), ali su na prvu pauzu otišli sa tri poena više od Denvera.

Početkom druge dionice domaći Denver dolazi do preokreta i vodstva od osam poena razlike (45:37), ali sjajnom igrom u finišu prvog poluvremena Dallas je stigao do novog vodstva i na pauzu je otišao uz prednost od šest poena razlike (57:51).

Čitavu treću dionicu Dallas je kontrolisao prednost, u jednom trenutku imali su i dvocifrenu razliku u odnosu na Denver, a onda su gledaoci u Pepsi Centru gledali izuzetno zanimljiv finiš meča u kojem su domaći košarkaši u posljednjim sekundama stigli do preokreta i pobjede rezultatom 100:99. Koš za pobjedu postigao je Nikola Jokić sa zvukom sirene.

Najefikasniji košarkaš na meču bio je Millsap sa 33 poena, dok je Dončić kod Dallasa ubacio 24. Nikola Jokić meč je završio sa 11 poena, osam asistencija i 14 skokova.

U ostalim mečevima Indiana je savladala Oklahomu rezultatom 108:106, dok je Orlando na svom terenu bio bolji od Clevelanda 120:91. Domaći trijumf upisao je i Boston koji je sa 126:120 porazio Sacramento, a Toronto je na svom terenu bio bolji od LA Lakersa sa 111:98. Utah je porazio Minnesotu u posljednjem meču 120:100.