NBA play-off
0

Jokićev Denver doživio pravu katastrofu od Minnesote, Garza u pobjedu ugradio osam poena

E. B.
Uzbudljiva serija polufinala play-offa Zapadne konferencije između Minnesote i Denvera bit će odlučena u sedmoj utakmici nakon što su sinoć Timbervolwesi izjednačili na 3-3 u pobjedama.

Minnesota je nanijela veoma težak poraz Denveru od čak 45 poena razlike (115:70) i izborila sedmu utakmicu koja će biti odigrana u Denveru za dva dana.

Minnesotu su do pobjede vodili Anthony Edwards sa 27 i Jaden McDaniels sa 21 poenom, dok je i naš košarkaški reprezentativac Luka Garza maksimalno iskoristio svoju minutažu.

Garza je za osam minuta na parketu ubacio isti broj poena uz dva skoka, te je pokazao da se na njega itekako može računati u play-off utakmicama.

Na drugoj strani Nikola Jokić je bio jedini raspoložen za igru, te je susret završio sa 22 poena i 9 skokova.

Koliko su njegovi saigrači bili loši pokazuje podatak i da je Jokić imao samo dvije asistencije na utakmici. Samo dvojica Jokićevih saigrača su ubacila dvocifren broj poena, a to su bili Aaron Gordon (12) i Jamal Murray (10).